logo

Deskové hry zdarma ke stažení

Nápověda

Kudy do Království nebes

 

Takto vypadá celá vytištěná sestava.  Na každém souboru je uveden formát  i barva tisku. Barevný herní plán je hlavní soubor. Je vytvořen pro tisk formátu A2. Pravidla hry lze vytisknout A3 oboustranně. Pro lepší uchování lze vytisknuté soubory (herní plán, mapu, otázky pro pole s tečkou) zalaminovat. Kartičky Boží zbroje atd. je nutno rozstříhat. Každá kartička má stejný název jako příslušné pole. Pouze kartičky drahokamů jsou pro všechna pole s kameny stejná. Postup hry se poprvé bude zdát možná složitý, protože je jiný postup na cestě široké a jiný na cestě úzké, ale když hru budete hrát vícekrát, pravidla jsou snadno zapamatovatelná. I  duchovní realita se na první pohled zdá složitá, ale ve skutečnosti vyhrává jednoduchá dětská víra.

Jako nápad pro hraní venku lze hru nechat vytisknout na reklamní plachtu ve větším formátu a formou hry takto nést dětem nevěřícím ( např. v dětských domovech) Evangelium.

 

Sběr ovoce

Takto vypadá celá vytištěná sestava. Hlavní herní plán je vytvořen pro barevný tisk A2. Na obrázku jsou již odstřižené boky s žetony.  Lze jej pro delší uchování také zalaminovat. Žetony pro hru je nutno rozstříhat.  Postup hry je jednoduchý, i když hra sama o sobě tak jednoduchá není. musí se u ní hodně přemýšlet. Proto je dobré, aby hru s dětmi hrál dospělý člověk, který by dětem pomohl vysvětlit těžší charakterové rysy a být takovým rozhodčím a udělovat spravedlivě žetony.